Karadeniz Ereğli`de Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

20.08.2019
330

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde mesleki yeterlilik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Sanayi kuruluşları, ikinci el araç alım satım işe ile iştigal edenler ve emlak danışmanlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, TOBB MEYBEM Genel Müdürü Ahmet Saygın Baban tarafından bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda, Ticaret Bakanlığı tarafından "ikinci el araç alım satım" ve "emlak danışmanlığı" sektörlerine yönelik getirilen mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu ve yetki belgesi alma süreçlerinde katılımcılar bilgilendirilerek, Aralık 2019 sonuna kadar yetki belgesi süreçlerinin tamamlanması gerektiği vurgulandı.

Ayrıca tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde, devlet teşvikinin 31 Aralık 2019 itibariyle sonlanacağı hatırlatılarak, sanayi kuruluşları ve inşaat sektöründe çalışanların bir an önce belgelerini tamamlamaları uyarsınıda bulunuldu.

Toplantı sonunda emlak danışmanlarına yönelik olarak "Zingat.com" tarafından mesleki yeterlilik sınav süreçleri hakkında bilgi verildi.